Elka a odpovědná výroba

O ZNAČKE

Udržitelná výroba v rámci ČR

O nás

ELKA Lounge je česká udržateľná značka spodnej bielizne, loungewear a produktov z radu Deco & Home.
Náš príbeh začína aj končí komfortom.
Na začiatku našej cesty bola túžba po skvelom dizajne, po mäkšej látke a pohodlnejšom strihu. Túžili sme zmeniť spôsob uvažovania o spodnej bielizni a mať pritom na pamäti životné prostredie.

Přírodní materiály

Príbeh

ELKA je rodinná značka založená v roku 2008. Krajčírka Lenka zháňala pre svojho syna ako darček originálne trenírky. Zistila ale, že ponuka tohto tovaru je dizajnovo obmedzená a z jej odborného pohľadu nekvalitná. Rozhodla sa využiť svoje schopnosti a trenírky ušila sama. Vznikol tak nápad vyrábať trenírky pod vlastnou značkou. ELKA rastie a dospieva so svojimi zákazníkmi, z trenírok vznikol celý sortiment spodnej bielizne a loungewear pre mužov, ženy aj deti a produkty z radu Deco & Home. Jednoducho preto, že si myslíme, že aj v pohodlí môžete vyzerať skvele!

ZERO/minimum waste přístup

Veríme v lepší svet

Vždy hľadáme spôsoby, ako posilniť kvalitu a udržateľnosť našej výroby - od materiálov, cez výrobu až po dopravu. Veríme v neustále vylepšovanie dizajnu a materiálov tak, aby boli nadčasové, univerzálne a vhodné pre každodenné nosenie plné radosti a pohodlia.

Bez plastu

Materiály a spracovanie / Udržateľná výroba

ELKA sa zaujíma a stará sa..

Kompletná produkcia značky, od gombíkov po finálnu výrobu, prebieha v niekoľkých dielňach v Českej republike za účelom dodržiavania zodpovedného pôsobenia celej značky. Tiež všetci naši dodávatelia, z ktorých 80 % tvoria lokálne firmy, spĺňajú prísne etické parametre. Všetky naše produkty sú vyrobené výhradne z prémiových prírodných materiálov ako je micromodal, bavlnený satén, bambus a 100 % bavlna. Sme z 99 % bezplastová spoločnosť a snažíme sa zužitkovať aj ten najmenší kúsok látky. Podporujeme sociálnu zodpovednosť a niektoré výrobné procesy vykonávame v chránených dielňach.

Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments.