Elka a odpovědná výroba

O ZNAČKE

Udržitelná výroba v rámci ČR

O nás

ELKA LOUNGE je etická značka oblečenia, spodnej bielizne, loungewear a produktov z radu Deco & Home.
Na začiatku našej cesty bola túžba po skvelom dizajne, po mäkšej látke a pohodlnejšom strihu. Túžili sme zmeniť spôsob uvažovania o spodnom prádle a oblečení a mať pritom na pamäti životné prostredie aj spoločenskú zodpovednosť. Teraz je ELKA LOUNGE módnou značkou s víziou vytvárať z každého okamihu absolútny wellness. Prémiové prírodné materiály, certifikovaného pôvodu i spracovania, neustále inovované strihy a dizajn „made-to-lasť“ sú hlavnými hodnotami našej značky.

Přírodní materiály

Príbeh

ELKA LOUNGE je rodinná značka založená v roku 2008. Vznikla z nápadu vyrábať pánsku spodnú bielizeň, ktorej dizajnu aj kvalite materiálov sa nevenovala až taká pozornosť. Prvý kus bol vyrobený spoluzakladateľkou značky ako Vianočný darček pre svojich synov. ELKA LOUNGE od roku 2008 prechádza dynamickým rozvojom ako do sortimentu tak pôsobenia, produkty značky nájdete na niekoľkých európskych trhoch s ambíciou stať sa ikonickou wellness-fashion značkou po celom svete.

ZERO/minimum waste přístup

Veríme v lepší svet

Vždy hľadáme spôsoby, ako posilniť kvalitu a udržateľnosť našej výroby – od materiálov cez výrobu až po dopravu. Veríme v neustále vylepšovanie dizajnu a materiálov tak, aby boli nadčasové, univerzálne a vhodné na každodenné nosenie plné radosti a pohodlia. Odhaľujeme pozadie všetkých súčastí, ktoré pre našu prevádzku používame a optimalizujeme bezplastovosť, skracovanie prepravných trás, využitie odpadu z výroby aj efektivitu našich financií. Cieľom nášho snaženia je byť maximálne efektívnou firmou, ktorá spotrebováva minimum surovín, produkuje menej odpadu, vyrába za humánnych podmienok a inšpiruje ostatných.

Bez plastu

Materiály a spracovanie / Udržateľná výroba

Kompletná produkcia značky prebieha v niekoľkých dielňach v EU za účelom dodržiavania zodpovedného pôsobenia celej značky. Tiež všetci naši dodávatelia, z ktorých 80% tvoria lokálne firmy, spĺňajú prísne etické parametre. Všetky naše produkty sú zhotovené výhradne z prémiových prírodných materiálov ako je Micromodal, bavlnený satén, bambus a 100% biobavlna alebo ľan. Sme z 99% bezplastová spoločnosť a snažíme sa zužitkovať aj ten najmenší kúsok látky. Podporujeme sociálnu zodpovednosť a niektoré výrobné procesy vykonávame v chránených dielňach.

Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. All day Sporty. All day Elegant.