Materiály a udržateľná výroba

Materiály a udržateľná výroba

Nie je vám ľahostajný pôvod výrobku, ktorý si chcete zaobstarať?

Snažíme sa, aby väčšina materiálov bola čisto prírodného charakteru a vzhľadom k zodpovednému pôsobeniu značky vyrobená tým najšetrnejším spôsobom.

Aké materiály pri výrobe používame a aké sú naše ďalšie ekologické opatrenia? V našom sprievodcovi sa všetko dočítate.

Udržateľná výroba v rámci ČR
Udržitelná výroba v rámci ČR

Udržateľná výroba v rámci ČR

ELKA sa zaujíma a stará sa.

Kompletná produkcia značky, od gombíkov po finálnu výrobu, prebieha v niekoľkých dielňach v Českej republike za účelom dodržiavania zodpovedného pôsobenia celej značky. Tiež všetci naši dodávatelia, z ktorých 80 % tvoria lokálne firmy, spĺňajú prísne etické parametre.

Spoznajte náš príbeh a víziu
Prírodné materiály
Prírodné materiály

Prírodné materiály

Záleží nám na tom, ako sa v našich produktoch cítite. Všetky látky prechádzajú starostlivým výberom a dlhodobým testovaním. Naše produkty sú vyrábané výhradne z prémiových prírodných materiálov ako je micromodal, bavlnený satén, bambus a 100 % bavlna pestovaná v EÚ, a pýšia sa certifikátom OEKO-TEX®. To znamená, že neobsahujú žiadne chemické látky.

ZERO/minimum waste přístup
Minimum waste

Minimum waste

K odľahčeniu životného prostredia patrí nepochybne aj minimalizácia odpadu. Niektoré naše produkty, ako napríklad vonné vrecúška, vznikajú z ústrižkov látok, ktoré by už inak nenašli uplatnenie.

Bez plastu
Bez plastu

Bez plastu

Nezaťažovať planétu je pre nás rovnako dôležité, ako uspokojiť akékoľvek vaše priania. Sme z 99 % bezplastová spoločnosť. Okrem gombíkov (a už aj tie nájdete napríklad u obliečok bezplastové) u nás nenájdete žiadne plastové obaly, visačky ani lepiace pásky.

Elka

Podporujeme sociálnu zodpovednosť a angažujeme
sa aj mimo našej produkcie.

Loono

Loono

V rámci spolupráce s organizáciou Loono a ich projektu #prsakoule podporujeme osvetu samovyšetrenia rakoviny pŕs a semenníkov.

Leros

Leros

Máme svoje zásady. Lokálna podpora značiek a minimalizácia odpadového materiálu sú jedny z nich. V spolupráci s českou značkou Leros tak vznikli vonné vrecúška z látok, ktoré by už inak nenašli uplatnenie, a z ručne zbieraných byliniek

Eukama nohama

Rukami-nohami

Niektoré naše produkty vznikajú v spolupráci s chránenou dielňou starajúcou sa o sociálne slabé a inak znevýhodnené osoby na trhu práce. Pomáhame tak zaistiť jej prevádzku.

Máte tip na organizácie či projekt, kde by sme mohli pomôcť?

Napíšte nám! Aktuálne hľadáme projekty najmä z oblasti ekológie a životného prostredia.

Napíšte nám
Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments.